Zimní sezónu na umělých stěnách jsme s kamarády z Liberce zakončili na 3 kolech Boulder kolotoče na Makaku, kde jsme zvládli všichni urvat nějaký bedny.

Já osobně mám dvě třetí místa a jedno první v kategorii hobby. A pak už byl čas ten čas na umělce přetavit v něco zajímavého na skalách, ale ještě předtím jsme si udělali večer u pletení uzlíků.

Moje první cesta na skály vedla s Krejčusem na Sušky, kde jsem si osahal místní terén a na ocásku za ním jsem si přelezl Jižní traverz. A vyzkoušel si nástup do Majora. Celé tohle odpoledne bylo spíš udělané, abych si to tu prohlídnul a podíval se, jak co se dá všude založit.

Další skalku, co jsme jeli s mojí bandou osahat byl Pudl na Ještědu, kde jsme si zalezli 2 cesty.

Neuniklo nám, že se v Ostrově na konci dubna koná po 30 letech Ostrov čarodějů, a tak nás myšlenka prodlouženého víkendu na skalách, v kempu u piva, přednášek a muziky nenechala dlouho chladnými a začali jsme plánovat.

Z původních 10 kousků nás nakonec jelo jen 4 (Já, Dan, Markéta a Zuzka), ale i tak jsme si to užili. Už od začátku dubna zkoumáme počasí a vymýšlíme, jak pojedeme. Rozhodnutí padlo že už ve čtvrtek a podle počasí uvidíme.

První cesty jsme si vylezli hned po příjezdu ve čtvrtek, kdy jsme si vyběhli k Továrním a zalezli si na Blázna, rozhlédli se po věžích a se západem sluníčka šli na zasloužené pivo. V pátek dopoledne ještě se sluníčkem jsme dali další dvě cesty. Jenom dvě, protože jsme vždycky na vršku zůstali klidně i 30 minut a kochali se výhledy. Oběd na Turistické nám udělal předěl mezi hezkým a špatným počasím. Páteční odpoledne jsme jen proleželi na chatce a vymýšleli co se bude podnikat, jestli bude pršet i další dny.

Sobota byla pro nás ve znamení mokra tak jsme se podívali na program festivalu a vydali se na workshop s Alešákem. Ten byl zaměřený na smyčkování, tam nám ukázal, jak se zakládají smyčky, uzlíky i do míst, kam jsme si mysleli že nejde nic dát. Potom jsme se podívali na přednášku od Špeka a Prcase o sólo lezení. A následně procházka do Tiských skal. A večer promítání filmu Ostrov čarodějů (https://www.youtube.com/watch?v=urmQWeGJnpg&t=1s)  

V neděli jsme se probudili do sluníčkového počasí, takže hurá na skály. Celý den pod nimi a na vrcholku vždycky víc jak hodinu. Úžasné výhledy a hromadu zážitků zakončených podpálení čarodějnice v kempu nám udělalo úžasnou tečku za celým víkendem.

Po návratu jsme si dali pár dní od lezení volno a teď už co to jde odpoledne trávíme ve skalách. Převážně na Bezděčíně, ale i na Suškách, Ještědu a plánujeme se zajet podívat na Obrvégry a Krkavku.

Kuba

Komentáře  

+1 # Lenča 2023-05-15 20:26
:lol: tak tohle byl po dlouhý době super článek i fotky. Fandím vám všem a přeji krásnou lezeckou sezónu. Držte se, klucí a holky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Peč 2023-05-20 10:56
No konečně to začíná rozjíždět mládež.Už bylo na čase!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # tafi 2023-05-20 17:41
Kubo, pěkný článek a gratulace k úspěchů na závodech. Lezení je však o přírodě a ta Ti gratuluji hlavně k cestám, které jsi dal na čelbě. Jen tak dá a pomalu posouvat výkonost výš. Hlavně s rozumem. Už se těším až se zavěsím na druhém konci provázku. :P Jo všechno se mění ale já mám velkou radost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Fanda 2023-05-23 11:59
Kubíku,výborné. Hlavně na sebe dávejte bacha.Posílám Ti tři Barthovy poučky: Za každou hezkou hranou je chyt a když tam náhodou není,tak to není hezká hrana. Když někam nejde jištění, tak ho dej vedle. Nemůžeš li přelézt těžké místo ve stěně,tak ho vynech a začni lézt až nad ním. Ať Vám to stoupá. :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign