V neděli 8.2. je v mém kalendáři  zapsána Jilemnická 50. Letos jsou stopy po pěti letech nataženy v okolí Jilemnice.

Sobotní závod volnou technikou se jede za krásného počasí. V noci na neděli začalo k radosti pořadatelů padat, ale také foukat. Toto netěšilo nikoho. A je jisté, že kdybych neměl zaplacené startovné, tak by mně z domu nikdo nedostal. Ale mám a tak jedu. Jedeme vzhledem ke stavu silnic velmi pomalu. A tak dorážíme na poslední chvíli.

V Jilemnici to není vůbec růžové. Počasí jak za Hanče a Vrbaty. Rychle se zaprezentovat a namazat lyže. A tady se stala chyba. Jsem teď spíš zvyklý nalepit pásy a jít.. A tak nechávám v servisu zažehlit grunt a jednu vrstvu VR 45. Prý je tam vyfoukáno a led to bude žrát.

Jako starý zarputilec odmítám dodělání mázy servisem a jdu si to dodělat k autu sám. A ouha. VR 45 nemám tak dám VR50. Dva stupně na vosku nemohou až tak ublížit. Je kolem nuly tak co. Už na startu cítím jak namrzám. A tak do kopce dobrý, ale z kopce se trápím. On se trápil každý kvůli větru a zvířenému sněhu, ale já jakmile jsem vjel do navátých jazyků, tak jsem se málem vyzul z bot. No co se dá dělat. Běžím nahoru – běžím i dolu. Ale atmosféra byla krásná. Všichni bojují jak lvi a lidé kolem trati jsou skvělí. Nechápu co je donutilo v tom šíleným větru tam stát. Naštěstí padesátka byla zkrácena na čtyřicet a tak to trápení nebylo tak dlouhé. Dokončuji v čase 3:30 zhruba v polovině startovního pole. Vůbec nechápu, jak to mohl vítěz ujet celé soupaží na hladkejch.

V cíli vše klape jak hodinky. Závod je v seriálu Stopa pro život a tak je vše super. Velký vytopený stan, možnost výběru z šesti jídel. Čaj pro závodníky stále zdarma. A všude pohoda a klid. Z mého pohledu stoprocentní náhrada za J50.

Poklona patří i pořadatelům, kteří nelenili a před prvníma poslali na trať dva skútry a projížděli stopu. Bylo to příjemné. A ten vosk jsem si v cíli koupil.

Tafi

Komentáře  

0 # JardaW 2015-02-10 22:21
Když mi Jarda Klápště na Martinovce říkal, že se chystáš na Jilemnickou, říkal jsem si, to bude bitva, protože předpověď počasí na neděli jsem znal. Ale ty jsi přece zvyklý bojovat s živly, takže jsi to vybojoval. Gratuluji k výkonu a přeji dostatek sil i do dalších klání. :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign