Již delší dobu jsme se s Lenkou chystali, že si přelezeme novou ferratu na Vodní bráně. Stále nebyl ten pravý čas. Buďto bylo špatné počasí, pak zase obavy ze spousty lidí, kteří dorazí o víkendu a nebo se to prostě nehodilo.

Konečně toto pondělí jsme měli cestu do Semil a volné odpoledne. Počasí sice nebylo úplně ideální, obloha zatažená, teplota asi 7ºC a skála dole u Jizery trochu navlhlá. Ale přece, když už jsme tady, tak se nebudeme vracet. Plán, že si dáme rovnou tu novou cestu Lenka striktně zamítla, že se musíme na té staré rozhýbat a rozcvičit. Tak jsme vyrazili. Musím přiznat, že kousek pod vrcholem mě už bylo docela teplo, ale pod vestou jsem měl mobil, kterým jsem fotil, takže odhazování vrstev se nekonalo.

Slezli jsme dolu a hurá do nové linie. Spodní traverz nebyl úplně zadarmo, zvláště když boty na navlhlé skále trochu klouzaly, ale nakonec to bylo docela v pohodě.

Nová ferrata se nám oběma moc líbila, pochvalovali jsme si výběr trasy i technické provedení cesty. Lanové mosty jsou příjemným zpestřením a horní extrémní pasáž pěkně tahá za ruce. Takže celkově velká spokojenost a v dnešní době pocit, že ještě není všechno v pr...

Jarda

Komentáře  

0 # Vláďa L. 2020-10-22 09:49
Hezký fotky Jardo.
Já jsem si na novou cestu ještě čas nenašel :(
V.

PS. Podle fotek jste v Semilech byli pro nové boty, ne? :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jarda W. 2020-10-22 14:38
Vláďo určitě se na ferratu vyprav, stojí za to. Foceno mobilem s obavou, že mi každou chvíli vypadne a zmizí v Jizeře. Snad si časem zvyknu. Boty nejsou ze Semil, už je máme dýl, ale poprvé jsme je zde otestovali na ferratě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign