Objet republiku kolem hranic na kole. Už dlouho mi zraje tahle myšlenka v hlavě. Není to nic originálního, ale přeci jen mě to láká.

V současné době těžko budu dávat dohromady tolik volna, abych akci stihl na jeden zátah. Tak zatím aspoň na etapy…

První etapu z Jablonce do Karlových Varů přes Krušné Hory jsem absolvoval v minulých letech již několikrát. Termín poslední části je zatím ve hvězdách. I když…

Při plánování trasy jsem se inspiroval cestou a popisem těchto pánů: http://www.kosva.borec.cz/ . Klobouk dolů před jejich výkonem! Kamarád Jarda, se kterým jsme měli jet společně, je po operaci kolene a tak moji cestu sledoval jen v mapě. I jemu dík za psychickou podporu! Věřím, že příště už vyrazíme spolu.

Musím přiznat, že za celou cestu jsem se nedonutil psát si průběžně deníček, což jindy na cestách dělám. Nemám tedy tentokrát kromě poměrně podrobného popisu trasy a hromady fotek, žádné zapsané vzpomínky, události, zážitky. Pár jich bylo. No, aspoň něco... Kdyby někoho na tomto serveru zajímaly nějaké podrobnosti, pokusím se je vylovit z paměti.

Cesta pro mě znamenala hlavně boj se sebou samým a velký zážitek pocitu svobody a volnosti. Prohloubila se moje závislost na kole (i na Cole, kupoval jsem si ji skoro denně).

Trasu na následující den jsem plánoval vždycky večer podle cykloatlasu 1:75000. Vypisoval jsem si význačné body na trase a čísla cyklotras nebo silnic (na rajčeti mám naskenované autentické itineráře tras jednotlivých dní).
Počasí a výbava je celkem dobře vidět z fotek. Kromě té zimy, která byla v mém cyklistickém spacáku. Ale dalo se to vydržet...

Z celé cesty mě nejvíc zaujaly Novohradské Hory svojí opuštěností, čistotou a uhlazenou elegancí (nebyla ještě sezóna) a pak výjezd na Čerchov v Českém Lese. Přiznávám, že jsem hodně tlačil. Nedal bych to asi ani bez nákladu.

Celá cesta byla jedním silným zážitkem, sebepoznáním a osvobozením. Vím, není to kdovíjaký výkon, ale každý má svůj Everest (už si stavím další...).

Popis trasy

1. den: (1.5.2014): Jablonec-Jablonné v Podještědí- Karlovy Vary (auto a vlak) Karlovy Vary-Chodov-Kraslice-Luby-Bad Brambach (D)-Aš-rozcestí Kančí údolí
88.42km (celk. 88.42km).

2. den: Kančí údolí-Cheb-Horní Žandov-3 Sekery-Halže-Tachov-Rozvadov-Diana
127.67km (216.09km)

3. den: Diana-Železná-Pleš-Rybník-Závist-Nemanice-Lísková-Čerchov-Zámeček-Česká Kubice-Všeruby-Pláně-Fleky-Svatá Kateřina-Černé jezero-Špičák-Železná Ruda
117.29km (333.38km)

4. den: Železná Ruda-Prášily-Srní-Antýgl-Modrava-Filipova Huť-Kvilda-Horní Vltavice-Lenora-Soumarský Most
83.16km (416.55km)

5. den: Soumarský Most-České Žleby-Stožec-Černý Kříž-Nová Pec-Láz-Zadní Zvonková-Pestřice-Frýdava-Přední Výtoň-Lipno(hráz)-Loučovice-Vyšší Brod-Studánky-Horní Dvořiště-Dolní Dvořiště-Rychnov nad Malší-U Svatého Kamene-býv. Lhota-Cetviny-Janova Ves
120.36km (536.92km)

6. den: Janova Ves-Leopoldov-Pohorská Ves-Černé Údolí-Hojná Voda-Dobrá Voda-Horní Stropnice-Nové Hrady-Nakolice-České Velenice-Krabonoš-Suchdol nad Lužnicí-Chlum u Třeboně-Josefsthal (A)-Haugschlag(A)-Nová Bystřie-Klenová-Matějovec-Stoječín-Peníkov
130.62km (667.55km)

7. den: Peníkov-Slavonice-Písečné-Rancířov-Vratětín-Uhrčice-Stálky-Šafov-Vranov nad Dyjí-Lesná-Znojmo (konec cesty podél hranic)
cca 80km (cca 747km)

Návrat domů:
Znojmo-Přímětice-Hluboké Mašůvky-Jevišovice-Jaroměřice nad Rokytnou
110.46km (778.02km)

8. den: Jaroměřice nad Rokytnou-Horní Újezd-Třebíč-Přibyslavice-Číchov-Bransouze
44.96km (822.98km)
dál vlak přes Jihlavu a Havl. Brod do Přibyslavi

9. den: Přibyslav-Havlíčkova Borová-Ždírec nad Doubravou-Slatiňany-Chrudim-Bylany-Jeníkovice-Přelouč-Chlumec nad Cidlinou-Nový Bydžov-Smidary-Vysoké Veselí-Butoves-Tuř-Jičín(!!)
144.47km (968.93km)
vlak Jičín-Turnov-Rychnov u Jablonce

Odkaz na fotky z cesty:
http://vlli.rajce.idnes.cz/…

 

Komentáře  

0 # tafi 2014-05-17 23:18
Vláďo, to je dobrá práce. Jseš pašák a držím Ti palce do dálšího pokračování.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Marcel 2014-05-18 19:05
Vláďo klobouk dolu, super výkon
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Vláďa 2014-05-18 19:18
Kluci, dík, ale přece jen to byl jen takovej čundr na kole... Ale bylo to dost dobrý. Myslím, že to letos v létě dojedu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # JardaW 2014-05-20 09:13
Vláďo, na čundr dost dobrý a před tvým výkonem se hluboce skláním. Za mlada jsem projel celý čechy na kole, takže dobře vím, jak se chová kolo s brašnama a se zátěží na nosiči. Fotky jsou super. Moc rád jsem si připomněl známá místa Šumavy. Zase mě to nakoplo a hned bych se tam vypravil.
Do poslední etapy přeju hodně sil, pěkný počasí a spoustu nádhernejch zážitků.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign