Z politického marasmu, rozbitých silnic a ucpaných dálnic jsme také my, jako rodina, vyrazili letos opět po dvou letech a loňském válení se u moře, do slovenských hor a termálních koupališť.

Před dvěma lety jsme prochodili Slovenský ráj, udělali jsme pár túr v Tatrách a vystoupili na Kriváň.

Letos jsme chtěli něco podobného a tak v době kdy Jarda s Lenkou brázdili Nízké Tatry, toulali jsme se po Malé Fatře, kde jsme jeden den přešli část hlavního hřebene z Velkého Kriváně přes Chleb, Steny, Poludňový Grúň a Grúň do Vrátné. Další den jsme šli přes Janošíkové Diery na Malý Rozsutec.

Následoval přesun do Vysokých Tater, kde jsme mimo jiné vyšlapali nad vodopád Skok a zdolali Koprovský štít. Po odpočinku v popradských termálech následoval přesun do Kremnice na ferraty Skalka. Bohužel v Kremnici zrušili kemp a tak z časových důvodů a blížící se bouřky zdoláváme pouze jednu ferratu.

Chtěl jsem se podívat do Pezinoku a tak postupně přejíždíme na jih a s malou zastávkou na Pálavě upalujeme k Českým Budějicím za příbuznými. Jeden den děláme výlet na Kleť s trochou lezení na místních skalkách. Ještě jedna rodinná grilovačka a vracíme se domů.        

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign