O víkendu jsme se na popud Marcela vydali na skialpové rozloučení se zimou do Krkonoš na Výrovku. Sraz v 10.30 ve Špindlu. Počasí jak se na zimní Krkonoše patří. Mlha, déšť. A tak po občerstvení v České hospodě za Rakouské ceny vyrážíme.

Traverzujeme přes sjezdovky až na Stoh. Tady odbočujeme po sjezdovce rovně vzhůru jelikož se nám nechce v mlze a dešti hledat cestu dál v lese. Na hřebeni začíná místo deště krupice a vítr. Naštěstí pro nás fouká do zad a tak tolik netrpíme. Bufet na rozcestí nám poskytne azyl a osušení. A také nezbytné občerstvení. Mužská část se vydává ještě na Lyšku a sjezd směr Pec. Sníh ale přimrzá a tak krustička a čerstvý těžký sníh dělá své. Žádná paráda. A tak zpět stoupáním na Bufet a na Výrovku. 

O večírku netřeba se rozepisovat. Prostě Výrovka nezklamala. A tak ráno při placení máme pocit, že jsme si ten barák koupili. Ale venku nás čeká odměna. Modro slunečno a viditelnost až na Orlické.

Některým náladu trochu kazí sjezd od Luční bílým Labem. Je to ten sníh, v kterém neuděláte vůbec nic. K tomu ještě dvakrát přes vodu. A tak za hodinku a půl stojíme naštěstí všichni zdraví u Chaty Bílého Labe. Občerstvujeme. Venku začíná sněžit a tak po sjezdu do Špindlu padá rozhodnutí. Rychle na autobusák. Prkna naházet ke mě do auta a odjezd domu. Pod Špindlem už zase leje jako z konve. A tak tohoto rozhodnutí nikdo asi nelituje.

Zhodnocení: Super akce. Kdo nebyl má čeho litovat.

Účastníci. Dáša, Jana, Dita, Marcel, Jarda K. a já

 

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign