V sobotu se konal druhý závod Českého poháru ve skialpinismu. Letos nově v oblasti Kralického Sněžníku v obci Dolní Morava. Jedná se o noční závod startující v půl páté.

Pořadatelé připravili okruh v délce cca osm kilometrů s převýšením 600 metrů. Muži a veteráni dostali porci tří kol. Sněhu bylo nemnoho jako všude. Na sjezdovce byl tedy sníh technický a tak byl sjezd velice tvrdý a ještě jej zpestřovala stříkající děla.

Hned po startu se čelo odtrhlo od plev (mezi které se počítám) a letělo spodní části sjezdovky jak o život. Jsou to chlapci namakaní. Po pětistech metrech trať odbočuje do lesa a po trati Single trailu stoupáme dalších 4,5 km na vrchol Slamníku.

Zde sundat pásy a tradá po tvrdé sjezdovce dolů. Dole sundat lyže a dát na batoh a pěkně nějakých 800 metrů bez lyží až ke sjezdovce, po které již jen sjet ke startu a hurá do dalšího kola.

Bojuji o to, aby mě dalo kolo co nejméně elitních hochů. Nakonec se to podaří jenom Michalu Štantejskému, který mě předbíhá kousek před vrcholem mého druhého výšlapu. Další borci se neobjevují a já jen v duchu žasnu, kolik jim Michal nadělil. V posledním kole se již jen soustředím na doběhnutí borce přede mnou. To se mi po dvou kilometrech daří a tak jen doufám, že mě nezkroutí křeče. V posledním běhu po silnici mě ještě vyhecuje Špak  (Jirka Špaček – v roli pořadatel)  zvoněním mohutným kravským zvoncem. To mě stojí zbytek sil a tak  již opatrně a trochu ležérně sjíždím do cíle. Tím sice přicházím o čas pod čtyři hodiny, ale důležité je být pořádku v cíli.

Svůj cíl jsem splnil. Porazit doktora a pokud možno se nezrakvit ve sjezdu. Tak rychle guláš, pito a kafe a hurá domů.

Díky patří pořadatelům za pěkný a těžký závod v pěkném prostředí. Nechali se také slyšet, že příští rok ještě přitlačí. Tak uvidíme. Možnosti tam určitě mají.

Tafi

Oficiální výsledky jsou zde.

 

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign