V neděli 19.2. se konal další závod Českého poháru ve skialpinismu. Tentokrát na Pilsku, který se nachází v polských Žywieckych Beskydách. Závod se běžel ve dvojících a vzhledem k tomu, že můj parťák na těchto závodech se poflakoval kdes v Africe, jel jsem s Pavlem Fišerou z BKS Dinafit team. Tento rok si opravdu namůžeme stěžovat na nedostatek sněhu ale spíše naopak. A tak i při této akci si příroda pohrála s nervy pořadatelů.

V sobotu bylo počasí v pohodě, ale večer přišel vítr a tak tratě, které pořadatelé přes den pracně našlápli (někde ve výstupech i tři stopy) byly do rána pryč. A tak ráno prošlápli co stihli. Podle to se pro odvíjel pro nás závod. Po startu jsme se zaparkovali v zadních řadách startovního pole a vzhledem k jedné stopě a hlubokému sněhu všude kolem jsme se husím pochodem sunuli vzhůru. Po prvním vcelku krátkém kopci následoval sjezd lesnatým terénem v prašanu. Nádhera. Další výšlap s technickou pasáží pomocí lan po skalním výšvihu. Běžkařská pasáž k chatě. Odtud sjezd po kterém následoval nejdelší výšlap na celé trati cca 700 m plný cikcaků. Opět pěkně za sebou. Opakovala se první polovina závodu a pak už jen výšlap černou sjezdovkou k chatě. V tomto stoupání udoláváme soupeře z veteránské kategorie a obsazujeme sedmé místo. Následuje oběd, pivo Mocne a odjezd domu. Polsko slovenské Beskydy jsou velice příjemné kopce a určitě by se tu dalo strávit více příjemných okamžiků, než se povedlo mě. Vzhledem k příjemnému prostředí na chatě a přístupu personálu mám zas o brouka v hlavě víc kdy a kam.

Ale zimní sezóna je nabytá a tak místo Tater se již v neděli 4.3 postavím na start závodu v Rokytnici O Dřevěného Krakonoše. Letos nově ne jako Ralie, ale start - cíl. Tak kdo máte zájem, můžete se přidat.

Tafi

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign