Tak trochu se zpožděním vkládám pár řádek o průběhu Scarpa Český pohár ve skialpinismu 2012.

Celé to začalo 7.1. na Bouřňáku. Závod se uskutečnil i přes nedostatek sněhu. Naštěstí den před konáním nasypalo tolik, že to skoro mrzelo. Trať byla, na to kde se to konalo, dost náročná. Délka 14 km s převýšením 1400 m.

Jelikož do té doby nebylo kde se na lyžích projít, tak to  byl to pro mě první kontakt s lyžemi letos. A bylo to znát. Zcela jiný pohyb a používání jiných svalů než třeba na kole nebo běžkách. Tak jsem si užil všech útrap netrénovaného. Počasí žádný ideál. Po celý závod chumelilo a bylo opravdu nevlídně. Ale na konec jsem byl spokojen a celkový pocit z podaného výkonu byl dobrý. Krom jiného jsme poznali jinou oblast vhodnou na skialp s dobrým ubytováním v Hotelu Cepín, kde jsou velice nakloněni lidem našeho ražení.

Další pokračování bylo na Lysé hoře 14.1. Zde se konal Vertical, což je pouze výběh na kopec. Startovalo se na Šachtovce v Rokytnici, pokračovalo po červené značce na Dvoračky, zimní cestou na červenou sjezdovku a pak už jen ke konečné lanovky na Lysou. Délka 6,1 km a převýšení 700 m. Po startu se ocitám na, pro mě již  zažitém, chvostu balíku. Tempo na takovéto trati je opravdu vražda. Žádná taktika, jen rychle na horu. Jdu si své tempo a nakonec se posouvám před soupeře mých kvalit (no není jich moc). V posledních desítkách metrů musím ovšem sáhnout až na dno. Pavel Fišer z Benešovského Dynamitu se nechce vzdát a tak nakonec doběhnu s náskokem tří vteřin. Pěkný závod.

Počasí opět žádná pohoda. Na Lysé to fouká jak o život. A tak rychle bundu a dolu na Dvoračky, kde je na staré boudě raut. Sjíždím ještě kousek dolu pro Blani, která si jde svou pohodu a užívá si orvaných pat. Na boudě zalepíme jeji puchýře a za setmění sjíždíme do noční Rokytnice. V hlavě si už urovnávám, jak to bude v Jánkách.

Výsledky je možné prohlédnout na http://www.skialpinismus.cz

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign