Přijeli jsme na tábořiště v sobotu 2.7. odpoledne. V Jablonci jsme předtím zažili prudký slejvák se silnou větrnou smrští, při které se zlámalo a vyvrátilo mnoho stromů. A tak všichni ti, kteří už byli v Ostrově, pilně vzpomínali, kde kdo nechal otevřené které okno nebo nezajištěné různé trampolíny, plachty a jiné lehké předměty a co se s nimi během toho povětří asi stalo. Deštík se ale přehnal i přes místní skály a tak se s lezením dalo počítat až nejdříve v neděli odpoledne.

Ráno jsme proto vyrazili na kole na Špičák a později odpoledne našli většinu z party na Palcátu a v blízkém okolí. Jen jsem jako poslední stihnul vylézt na Palcát a už tu byla další sprška.

V pondělí od rána svítilo sluníčko a tak skály poměrně rychle vyschnuly a značnou část dne jsme se konečně mohli naplno věnovat lezení.

Pavel a další borci vytáhli několik cest v okolí Sovy - Sovičky (??) a na vrcholy se tak postupně podívali všichni, kdo měli zájem, včetně většiny dětí. To "nesváteční" pondělí jsme si opravdu krásně užili.

V dalších dnech bohužel už zase občasné dešťové přeháňky lezení nepřály a tak se mančaft věnoval pěším a cyklistickým výletům a ve středu skoro všichni postupně vyrazili zpátky do Jablonce. Na radu Jarina jsme se cestou zastavili na Dutém kameni u Cvikova. Tento cíl mohu každému doporučit: je tam hezká vyhlídka a jedinečná geologická zajímavost (pěti a šestiboké sloupky pískovce, menší obdoba čedičových Varhan na Panské skále). Fotografie z lezení naleznete v obrazové části.

Robert

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign