Letošní Ostrov, přestože podle kalendáře a svátků, vycházejících na čtvrtek a pátek, naprostý ideál, podle počasí už tak ideální nebyl.

Párkrát nás ze skal vyhnal déšť a dva večírky u táboráku také spláchnul. Přes den nás zase sužoval úmorným vedrem. Nicméně nakonec jsme si ho všichni užili báječně.

Čekání než uschnou skály jsme vyplnili cyklistikou. Já s Karlem Tomešem jsem letos před Königsteinem dal přednost Krušným horám, které Karel skvěle naplánoval. Po strastiplném putování a kufrování mezi zemědělskými družstvy, močály, kravami a elektrickými ohradníky jsme dojeli do Zadní Telnice, kde nás před jistou smrtí zachránil pěnivým mokem a kotlem bramboračky příjemný výčepní. Cestu zpátky jsme su už vyloženě vychutnali a došlo i na koupačku v lesním jezírku.

Podmínky k lezení se také dostavily, takže došlo na oblíbené cesty na místní skalní věže a skalky. Na koupáku jsme smyli pot po celodenním pachtění, na Pekárně zaplnili hladové žaludky a poslední večírek u táboráku také vyšel bez obvyklé průtrže mračen. Díky Jarinovy, který ho zafinancoval a Marcelovi, který ho přivezl a zajistil technické zázemí, bylo co pít, takže nakonec báječné atmosféře Ostrova nechybělo vůbec nic. Kdo chyběl, zase o hodně přišel, ale to už je stará známá písnička.

Nekamenujte mě, pokud ve fotogalerii nenajdete zrovna tu svoji fotečku. Vybíral jsem celkem asi z 850 fotek Ferryho, Marcela, Raďase, Karla a mých. Vybrat a seřadit fotky do správného pořadí byl nadlidský úkol.

Takže co dodat na závěr? Bylo to príma a kéž by takových akcí bylo více.  Jarda

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign