V sobotu 5.2. 2011se konal již 57.ročník lyžařského závodu štafet Zlatý cepín. Také letos se nám podařilo i přes nemocnost některých členů, postavit jednu štafetu. Počasí k nám bylo vcelku přívětivé a nakonec i máza , která se zprvu jevila jako problémová, dopadla dobře.

Teplota tři stupně nad nulou a svěží vítr velely k mazání neoblíbených klistrů.

Míra Novotný i na vzdor svým zdravotním potížím s kolenem se pochlapil a nenechal nás s Jardou Klápštěm na holičkách. Dokonce bojoval s davem závodníků na prvním úseku. Svého úkolu se zhostil velmi dobře a v těžké konkurenci přijel na předávku s polem závodníků zhruba uprostřed startovního pole. Já s Jardou už jsme měli pouze úkol to nějak došmrdlat na dobře načaté pozici do cíle. Trochu jsme zabrali a naši štafetu trochu pošťouchli dopředu. Jarda předvedl tradičně excelentní výkon a za svůj dvacátý čas z celého startovního pole zaslouží hlubokou poklonu. Nakonec ze snažení nás všech z toho bylo již skoro tradiční 16 místo z 33 zúčastněných štafet.

Díky tomuto výsledku a k faktu, že jsme pobili ostatní konkurenční oddíly z okolí, jsme si mohli pogratulovat k dobře odvedené práci. Chtěl bych poděkovat oběma za skvělou reprezentaci a obětavost vzhledem k ne zrovna ideálním zdravotním stavům všech členů štafety.

Budiž toto příkladem pro ostatní členy pro příští ročníky. Pevně věřím, že se nám ještě někdy podaří postavit štafet více.Tento tradiční závod není jenom o výsledku, ale také o setkání s kamarády z ostatních oddílů a radosti z pohybu.

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign