Jako každý rok se pár našich členů zúčastnilo takřka povinných dvou lyžařských závodů. Zlatého cepínu – závodu štafet a tradiční Jizerské 50.

Na  Cepínu nás reprezentoval v závodě veteránů Honza Kusko, který se musel ve své kategorii sklonit pouze před  o několik let mladším Jardou Honců a obsadil krásné druhé místo. Patří se Honzovi poblahopřát k obrovskému  výkonu, který na trati předvedl a poděkovat za již mnohaletou účast našeho oddílu na stupních vítězů.

V hlavním závodě jsme postavili štafetu ve složení  Marcel, Jarda Klápště a Tafi.  Ambice na umístění nebyly žádné. A tak 22 místo z 28 štafet bylo spíše překvapení. Velké díky patří hlavně Jardovi, který zaběhl skvělý čas na svém úseku a vlastně se o toto umístění postaral měrou největší . Hlavně se nám díky němu podařilo převálcovat obě štafety našeho největšího konkurenta HO Jiskra.

Na Jizerské 50 jsme se sešli vlastně ve stejném složení. Zde ale jede každý sám za sebe a tak rozestupy v časech a v pořadí odpovídají  podaným výkonům. Nejlepší z nás byl Jarda, který nás svým výkonem deklasoval  ( a nejen nás ),  když zajel čas  3:12 a umístil se na 527 místě. Obrovská gratulace. Další obrovskou gratulaci si však zaslouží Honza Kusko, který si za svůj čas 4:12 a 2155 místo zasluhuje velký respekt. Marcel doběhl v čase 4:11 na 2120 místě  a mně se podařilo jen tak trochu poodskočit před kluky na čas 3:52 a 1568 místo.

Oba závody se jely na velice kvalitních a perfektně upravených tratích. Nálada jak při závodě tak i po něm, kdy se muselo vše zhodnotit, byla skvělá. Nezbývá mi než abych poděkoval za skvělou reprezentaci a těšil se na příští rok, kdy budeme určitě zase o trochu lepší, protože budeme samozřejmě trénovat a zase si to pěkně rozdáme.

Tafi

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign