Letos se konal již 60. ročník lyžařského závodu štafet Zlatý cepín.

To, že se jedna o 60. ročník nám nedávalo jinou šanci než se zúčastnit. Za normálních podmínek by nebyl problém postavit i dvě štafety, tak jak se to dařilo pár let nazpět. Ale vzhledem k nedostatku sněhu bylo pořadateli rozhodnuto, že hlavní závod se poběží bez lyží.

Vznikla tedy štafeta v úplně jiném složení než jsme zvyklí z let předchozích.

Program závodu byl tradiční. Dopoledne nejdříve závody dětí. Zde se nám předvedla Klárka Cícová, takže možná jednou – kdo ví.

V jedenáct pak závod veteránů. Tady tradičně předvedl obrovskou bojovnost Honza Kusko a poráží mnoho daleko mladších soupeřů. V kategorii je jediný a  tak jasná bedna. Ale jak řekl spíkr Libor Čech, on by tam byl i kdyby jich bylo na trati padesát. Obrovská gratulace Honzo. Jsi pro nás velká motivace se sportem nikdy nekončit.

Hlavní závod je odstartován ve dvanáct hodin. Naší štafetu rozbíhá Marcel. K našemu překvapení (milému) přibíhá na předávku v krásném čase 27.28 min. Druhý úsek běží zkušeně a v pohodě Jarin za 25.06. Získává pro nás v pořadí tři místa k dobru. Poslední úsek běžím já a ty tři fleky v celku v pohodě ztrácím. Dobíhám v čase 27.30 . Je z toho 11 místo v celkovém pořadí z patnácti štafet.

Úkol je ale splněn. Jiskru jsme porazili a dokonce i štafetu Výletu Liberec proti kterým nemáme na lyžích šanci.

Děkuji klukům za bojovnost a nasazení. Velký dík patří pořadatelům za to, jak se s celou situací vypořádali a podařilo se jim přes všechny problémy udělat tradičně krásný závod se skvělou atmosférou.

Tak za rok snad na lyžích.

Tafi

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign