Před týdnem ještě hnusná, prosincová chumelenice a  zima, ani Velikonoce nezůstaly bez vloček.

A najednou tu byl víkend nový. Sluníčko přálo v předpovědi teplo, tak proč  bychom měli zůstat doma za pecí. Raďas  přišel s nápadem jet na Vodní bránu, tak jsme s Jardou kývli. Sraz v 10 v Dubové u Sýkorek a můžeme jet.

Cestou v autě jsme se dozvěděli, že se ještě možná přidá Fanda s Ivou a Šimíkem. Na parkingu za garážemi v Semilech už bylo docela dost aut, tak jsme na nic nečekali, popadli nádobíčko a vyrazili na ferratu.

Bylo moc příjemně, sluníčko už krásně prohřívalo skálu, lidi se na sebe usmívali a nám to stoupalo hladce nahoru.

Fanda s rodinkou se objevil záhy po nás a tak nápad vylézt si ještě zanýtované cesty se ujal a  všem přišlo vhod, že Sýkorky nemusely odlétat brzo na oslavu. Mohli jsme zůstat v pohodě venku a užívat si opravdového jara. Povídalo se, fotilo, kluci se ještě trochu vraceli k zážitkům z Krkonoš, ale brzy se duch oddílu přenesl do ráje klidu a míru.

Cestou zpátky kde se vzal tu se vzal, další spontánní nápad - grilovačka u Sýkorek. Jen jsme vyložili špínu, naložili už naložené masíčko, pár dobrot a za hodinku byli v Dubové znova. Krásně připravený stůl jsme rychle zaplnili sladkostmi, pivečkem a dalšími dobrotami. Čekání na maso jsme si zpříjemňovali exkurzí po hnízdečku sýkorek (my s Jardou jsme tam dlouho nebyli) a když dorazil i Péťa Smutňák s rodinkou, to bylo teprve veselo. Čas příjemně ubíhal, vlastně najednou byla tma a zima taky přišla nečekaně, takže na kytaru bez ohně se venku špatně hraje a my se proto přesunuli ke krbu, kde Raďas zatopil. Kytara, klábosení, no prostě to nemělo chybu. A tady vznikl další nápad na neděli - cyklistika v opravdovém ráji. Nebylo proč ponocovat, když nás čekal další sportovní den, takže druhý den ráno jsme v Dubové byli potřetí.

Bylo mnohem chladněji, o to více jsme se těšili na pořádnou cyklistickou túru. Sice první kolo pokaždé po zimě znamená otlačeniny atp., ale my jsme dojeli do Sedmihorek, abychom po té stoupali k Valdštejnu, přece jen teplo vypadá jinak, přes zastávky na pivko, v Hájovně ochutnali výtečný steak, v Krčkovicích v Polepšovně poseděli u kávičky a trochu se vrátili do dětských let na písečku - Raďas s Kačkou si to fakt užívali. A pak už přes Troskovice zpět k autu. Ve tvářích spokojenost a první otisk slunce s příslibem, že za týden to zase zopakujeme. Bylo to príma a moc jsme si to užili.

Lenka

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign