... tak si mnohý z nás  představí  většinou to, že někdo je sám, jede na dovču sám, sám si vaří - sám si pere. Ale když  se řekne SINGLTREK, zasvěcení vědí. A nezasvěcení? Tak  se na to podívejte: Singltrek Centrum pod Smrkem je opravdové centrum pro relax a kolo. A ne ledajaké. Jeho tvůrci si pohráli s místním terénem opravdu excelentně.

Trasy na šířku řidítek jsou jednosměrné, vedou většinou lesem, jsou rozděleny na tři úrovně – pro všechny, lehký, středně těžký a těžký  trek. Každému dle jeho schopností je nabídnut opravdový zážitek z jízdy po stezkách přírodních, poupravených či vyloženě vybudovaných  z kamenů  a  hlavně zážitek z překonání sebe sama. Mnozí, hlavně mladí, jezdí na čas a adrenalin. To je vidět hlavně po dešti, kdy spousta kaluží cestou nabízí super sprchu se super nahozeným kolem a tělem.

Nás odrostlejší zaujala především paní teta na parkovišti s úsměvem  rozdávající  mapičky tras, rady, v nabídce měla i  domácí  bublaninu, až dorazíme, a tak jsme si řekli, proč ne. Parádní počasí, dobrá nálada, plynulá jízda a dobré vybavení nám dalo pocítit, že my na to máme. S Jardou jsme jeli oblíbený  kruh  se  startem v lázních Libverda, přes Ludvíkovský traverz, Novoměstskou stranu, Rapický okruh - značeno celé červeně. U Lomnického mostu mi nějak došlo magi, tak Jarda dal okruh černý okolo Měděnce. Když jsme se po chvíli sešli, řekl, že až na víc kaluží dobrý. Ale mně to nevadilo, asfaltový traverz se mi taky líbil. Byl celý na sluníčku a to já ráda. Na Hubertce - oblíbeném  místu k občerstvení, jsme ochutnali místní gulášovku a pivko (bramboračka právě došla) a pokračovali Libverdskou stranou zpět.  Po dojezdu, spokojení a ne moc zablácení, jsme tetinu bublaninu s dobrou kávou ochutnali - fakt výtečná domácí buchta!! Oba jsme se shodli, že adrenalinu jsme zažili také dost i bez honění času, a celý trek stál opravdu za to. Na polské straně ke SWIERADÓWU ZDRÓJI vede také  černá  i  červená, ale tu zatím nikdo z našich blízkých nejel, tak uvidíme. Snad  příště.

P.S. A jako bonbónek na závěr jsme si dali koncert skupiny AG Flek na Grabštejně, který rovněž neměl chybu.

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign