Hned po novém roce, ovlivněn vánočním nicneděláním, jsem neměl lepší nápad něž se přihlásit na etapový závod horských kol MTB Trilogy, S plným pupkem a u teplých kamen to šlo lehce. V průběhu několika měsíců tento nápad dostal i Pavlík Soukup.

Čas běžel a najednou věrozvěsti za dveřmi. A jak už to bývá v oblasti Teplic nad Metují, krajině slavných horských Sudet, počasí ve dnech před závodem dělalo co mohlo.

Již cestou na středeční prolog bylo jasné, že sucho už letos bylo. Na časovku jsem si vzal vypraný dres, protože do kopce na Bischofstein se přeci neumažu. Jak bláhové to bylo jsem pochopil tři sta metrů za startem. 

Další dny už závod pokračoval třemi etapami.

 1. ETAPA – JESTŘEBÍ HORY  75km / 2200 m převýšení

 2. ETAPA – BROUMOVSKÉ STĚNY ( Sudety) 68 km / 2100 m převýšení

 3. ETAPA – VRANÍ HORY   78 km / 2800 m převýšení

 

Jak při zahájení řekl Tomáš Čada. První etapa bude těžká, druhá oddychová, a třetí to bude poprava. A tak to bylo. Véna Hornych nás při tvorbě tratí rozhodně nešetřil. Nechybělo nic. Nemá cenu popisovat jednotlivé úseky. Kdo  chce vědět víc tak udělá nejlépe, když se přihlásí na příští ročník. S Pavlíkem jsme ten letošní dokončili. Ačkoli občas  nebylo daleko k tomu to zabalit. Na to jak jsme dopadli je možné se podívat na http://www.sportchallenge.cz/extra12/mtbtrilogy/.

Tafi

 
Copyright © 2007 - 2024 • HK Jizera • všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign